Geoblog.pl    bicun    Podróże    Indochiny lądem    Angkor Wat

Angkor Wat

Kambodża
Kambodża, Siem Reap

No i dotarlismy do najbardzej znanego miasta kambodzanskiego na swiecie. Co prawda juz niezamieszkale i zniszczone, ale piekne. Najpierw je budowali Khmerowie przez kilkaset lat a potem, kiedy zostali pokonani przez Syjam(chyba), miasto wziela dzungla w posiadanie. Przypadkiem odkryl je jakis francuski badacz na poczatku ubieglego wieku i zaczelo sie wielkie oczyszczenie. Bardzo ucierpialo podczas rzadow Czerwonych Khmerow w latach 70-tych, ale nawet te barany nie zdolaly go zniszczyc. Przetrwalo ludzi, ktorzy je zalozyli, przetrwalo wieki w dzungli i teraz cieszy oko. A jak cieszy!? Po prostu cudo. Brak mi slow a aparat zabral Rafal, wiec nie mam zadnych zdjec. Tylko troche duzo licza za wstep, bo 20$ za dzien. Chyba, ze idze sie na trzy, wtedy 40$. Ale nie wiem czy warto, bo mi dzien wystarczyl. Nie jestem fascynatem wloczenia sie za innymi turystami z calego swiata. Gdybym tak odkryl gdzies w gluszy wlasna mala swiatynie to nikomu bym nie powiedzial, tylko sobie ja zwiedzal co roku sam w ciszy i spokoju...
Rozjechalismy sie w rozne strony. Jarek zostal na plazy, Dziewczynka z Rafem pojechali do Kampong Cham(czy jakos tak) a ja jutro ruszam w kierunku Laosu. Pewnie sie tam spotkamy. Jak nie tam to mam nadzieje, ze w Bangkoku

ewing
ewing - 2008-01-15 03:06
szkoda ze nie mozemy byc tam z toba i podziwiac tego wszystkiego, moglbys chociaz kilka zdjec zapodac, jak chcesz to na stronce zamiescilem troche zdjec, m.in. z stanow http://picasaweb.google.nl/ewing.BPiK nie ma tu tylu ciekawych miejsc ale troche sie oderwiesz od dzungli

Remi
Remi - 2008-01-16 10:27
Homa kurwa Ty to masz przygody, normalnie az mi sie chce porzucic ta moja firme tych szajbnietych wlochow i ruszyc w swiat. Milo sie czyta ze ciagle zyjesz i masz dobry humo, ze nie zabladziles i nie zjadl cie zaden lew. Powodzenia i zdrowia w dalszych podroz w tych egzotycznych zakatkach swiata

Szczepan
Szczepan - 2008-01-20 10:42
Czytam pocztę, przeglądam wiadomości a potem sprawdzam czy coś jest nowego od kolegi Zbigniewa. Pozdrowienia dla całej 4-ki.

Wujek ze Złotorii
Wujek ze Złotorii - 2008-01-20 17:01
Zbyszek zostaw ziółka i zacznij dalej opisywać swoje przygody i wrażenia z podróży. Zaniedbałś się trochę, a my czekamy na ciekawe opoweści ze śwata.

bicun
Zbyszek Homa