Geoblog.pl    bicun    Podróże    Indochiny lądem    Granica i stolica

Granica i stolica

Kambodża
Kambodża, Phnum Pénh

Dotarlismy wieczorem po calym dniu jazdy. Jeszcze po drodze zmiana autokaru, bo jeden jezdzi tylko do granicy a drugi poza nia. trzeba bylo uwarzac na plecaki bo mogly zniknac.
Stolica niczego sobie, tylko strasznie biednie tu jest. Pelno zebrakow. Nie moge dawac kazdemu, bo moze niedlugo ja tak bede chodzil. Z drugiej strony, jak juz cos dasz to sie zaraz najdzie mnostwo innych. Fama niesie.
Maja tu pagody, meczety i slonia do przejazdzek. Hotel za 4 dolary dwuosobowy. Tylko slychac myszy. I nawet widac. Zarcie szalu nie robi. W Chinach bylo lepsze. Juz mi sie nie chce zwiedzac. Wszedzie pelno naganiaczy, a to moze motobike sir; moze rower; moze massa bum bum? Az sie chce wyjechac. Ale za to fajnie jest nad jeziorkiem w centrum. Jezioro takie sobie, ale dookola ulokowaly sie guest housy. Mozna wynajac pokoj i posiedziec przy piwku nad woda. Nie wiem jak z komarami, bo tam nie spalismy. A w czasie naszym ich nie bylo.

kasa
kasa - 2008-01-07 08:39
widze u kolegi syndrom zmeczenia podroza - brak checi zwiedzania, zmeczenie malymi ludzikami o skosnych oczach, ktorzy tak na prawde chca po prostu zarobic, tesknota za piwkiem na bulwarze wyrazona checia picia piwka nad jeziorkiem...
Stray uszy(nadmienie, ze nie male) do gory!!! niedlugo pewnie przyjdzie czas na australie, gorace plaze, jeszcze goretsze dziewczyny, surfowanie na fali, aligatory, aborygenow, nienajlepszego fostera itd, jednym slowem bedzie lepiej, no i pamietaj , ze tu tesknimy za Toba i nie mozemy sie doczekac Twojego powrotu, opowiesci mrozacych krew w zylach oraz takich, ktore rozbawiaja do lez, opowiadanych przy ognisku przez naszego Bicuna...
pozdro man, 3m sie cieplo

Bywalec
Bywalec - 2008-01-07 11:45
Odradzam wycieczke do Killing Fields - tam nic nie ma. Lepiej zwiedzic muzeum w miescie - S21

Lidka i Janusz
Lidka i Janusz - 2008-01-07 21:57
Witaj wszystkiego najlepszego w nowy roku.Ale super wyprawa beziesz miel co dzieciom opowiadac,jestesmy z Ciebie dumni Mati tez pozdrawiamy Cie.Wrocisz kiedys do nas?

Szczepan
Szczepan - 2008-01-08 21:15
Trochę nudą powiało, he he. Ale i tak chciałbym być tam z Tobą. Pozdrawiam Was.

Thomas (UK)
Thomas (UK) - 2008-01-09 13:09
Can't read your blog, but I'm sure you are having a great time. Enjoy!

bicun
Zbyszek Homa