Geoblog.pl    bicun    Podróże    Indochiny lądem    Nie ma jak Beerlao

Nie ma jak Beerlao

Laos
Laos, Vientiane

Najlepsze piwo w Azji to Beerlao. Ktokolwiek uwaza, ze tak nie jest niechaj staje do walki konnej lub pieszej, na miecze lub topory...
Stolica zaliczona. Musialem dotrzec do ambasady Tajlandzkiej zeby wyrobic wize dwumiesieczna. Potrzebna mi bedzie. Cala operacja trwala jeden dzien i kosztowala 35$. Samo miasto bardzo przyjemne. Duze dosc, ale spokojne. Polecam spacer brzegim Mekongu. Nie ma asfaltu, ale za to pelno milych ludzi. Mozna tez pojechac rowerem, ale wtedy tubylcy nie prubuja zagadac. Lepiej z buta. Zarcie pycha, ale trzeba troche poszukac taniej knajpy. Warto sie powluczyc po ulicy. Jak zawsze zreszta na ulicy najtaniej. Dotarlem do wielkiej zlotej stupy symbolizujacej niepodleglosc Laosu i zasnalem pod nia. Ale niestety nie doznalem oswiecenia. Szkoda. Ale i tak bylo pieknie. Nie zdazylem wdrapac sie na luk tryumfalny, zamkneli mi przed nosem. Zbudowany na wzor francuskiego, z cementu kupionego od amerykanow na budowe plyty lotniska. Maja rozmach skurczybyki. A tak wogole to bardzo mili ludzie. I nie nachalni. Nie znaczy nie.

Ewingu, gdzie Cie ponioslo? Do stanow? Moze sie tam spotkamy?

Wujek ze Złotorii
Wujek ze Złotorii - 2008-01-24 18:43
W Zlotorii najlepiej smakuje Żubr. Podaj wskrocie meni dania. Może tez ugotuje. Bylismy w Rywaldzie- pozdrowienia.

Lidka i Janusz
Lidka i Janusz - 2008-01-24 18:57
A w Tajlandii singabeer tez super,szczegolnie z rana ,napisz co takiego pysznego tam jadasz .Milo ze moglismy Cie uslyszec i zobaczyc pozdrowionka

ewing
ewing - 2008-01-26 03:17
pewnie sie nie spotkamy bo 15 marca wylatuje do domku, a ty pewnie dopiero pozniej tu dotrzesz

ZBOERK and MATTHEW SAWICKI
ZBOERK and MATTHEW SAWICKI - 2008-01-30 00:36
Czesc Homa !!!
przeczytalem wszystkie Twoje blogi pozdrawiam Cie z calego serca wierze ze moj duch wspomaga Cie energetycznie na Twoim trudnym szlaku Homek !!! Jestem z Ciebie dumny przezyles wiecej niz ja za 40 lat zycia i mysle ze dostarczyszmi wicej emocij. Homek jak tylko masz okazje wracaj do nas KOCHAMY CIE BURAKU JEDEN :) smutno nam bez Ciebie marnowac alkochol a czasem paliwo lotnicze ( w zaleznosci jak sie trafi ) ufamy ze caly i zdrowy wrocisz do nas i moze w koncu znajdziesz milosc Swojego zycia ( niekoniecznie chinke lub inne zjawisko zolto podobne) Pozdrawimy wcale nie serdecznie
Loza milosnikow JINA name of GORDONS ZBOERK and MATTHEW SAWICKI

Sebastian
Sebastian - 2008-02-02 17:23
Hej Zbyszek!!!!!Pozdrowienia z Poznania!!!! Razem z Dorotą trzymamy za Ciebie kciuki!!!!

Lidka i Janusz
Lidka i Janusz - 2008-02-02 17:56
Zbyszek czemu tak dlugo nic nie piszesz martwimy sie o Ciebie,pisz czesciej por vabor
codziennie wchodze tu i nie moge sie doczekac kiedy cos napiszesz pozdrawiamy Cie goraco pa

bicun
Zbyszek Homa